חיפוש
  • minelbahar2007

העיר העתיקה, חברון, 18.8.2022

בהתרגשות רבה הגעתי יחד עם הבת שלי להתנדב עם קבוצת מן הים - من البحر במפגש שהיה עם נשים וילדים שהפעם הגיעו מחברון ליום כיף בחוף תל ברוך.

שמעתי רבות על הפרויקט וידעתי שהולך להיות מפגש מרגש, נוגע ללב וגם מרתק.. אך אני מתוודה שהמפגש בפועל היה מעבר לכל דמיון.. פגשתי נשים, נערות, ילדים ותינוקות גדולים מהחיים.. מחזיקים בתקווה למרות המציאות הקשה והסבל ובנחישות רבה בוחרים בחיים.

פגשתי נשים צעירות ומבוגרות עם לב גדול, חיק ענק, נשים עוצמתיות ובעלות כוח רצון. ניתן היה להתרשם מכל זה בקלות מתוך התבוננות קצרה על טיב הקשר לא רק בינן לבין ילדיהם אלא, ובמיוחד, מהתבוננות על טיב הקשר בין האחים והאחיות עצמם.. רוב המשפחות מרובות ילדים, יחד עם זאת, היה מרגש לראות שבמקום שיתעסקו באיך לקחת מקום לעצמם בלבד, הם ידעו לחלוק הכל עם האחים והאחיות.. אפילו ההנאות הקטנות.. יש כאלה שיגידו שזו כוחה של מציאות קשה, מאיימת ולא בטוחה, שמחייבת אותם להיאחז ב"ביחד" שלהם.. ואני בוחרת לראות בזה כוחן של הנשים שגידלו ילדים וילדות על ערכים של אהבה, אכפתיות, שותפות וגיבוש.

היה מרגש לא פחות לראות איך בקלות נוצרה הרמוניה בין דנה שלי בת ה 14 לבין הנערות המקסימות שנכחו, בסקרנות רבה ניהלו שיחות היכרות ודיברו על כל מה שיכול לעניין נערות בנות גילן השייכות לאותו עם.. אך הופרדו מכוח מציאות אכזרית.

לעולם לא אשכח את עומק ההתרגשות ואת הנצוצות שהיו בעיניים של כולם, ערבים ויהודים, ילדים ומבוגרים.. פשוט מקסים ונותן תקווה לעתיד טוב יותר ולמציאות שפויה יותר.

כתבה: ניווין חסן - עבאס

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ימי הים של קיץ 2022 הסתיימו בהצלחה. תודה לכל המתנדבים והתורמים. נפגש בקיץ הבא