top of page
חיפוש
  • minelbahar2007

בורין 2

עודכן: 25 בינו׳ 2020

                                     


הגיעו 30 ילדים מלווים ב – 20 הורים ובארגונו המצוין של מוניר. חברתנו פתחיה עקפה לוותה אותם מהמחסום. עברו ב"ויש" את מחסום אייל הפעם!  הדבר התאפשר בעקבות מכתב חריף שרחל שלחה למרכז ההיתרים לאחר העיכוב החמור של הקבוצה מהשבוע שעבר ובעיקר הודות להתערבותה ה'ניסית' של חברתנו חנה בר"ג.


חשוב להתעכב כאן על כך שנדרשה התערבות מאוד נחושה וחודרנית, שהגיעה לכל דרגי הפיקוד במנהל האזרחי, ביחידת המעברים ובפיקוד המרכז, על מנת לאפשר את המעבר המהיר של הקבוצה במחסום הגבול "אייל".


זו הזדמנות להודות לחנה בר"ג שלא חסכה בשיחות ובזמן לשם השגת מטרה זו.


אנו מודות לה על כך מאד מאד, ויודעות שהמשימה לא הושלמה. עומדים בפנינו עוד כעשרה ימים שכל אחד מהם ידרוש התייחסות דומה. אלא אם כן המסר הופנם. 


הגעתה של הקבוצה לים בשעה המיועדת שנתה את  כל היום והפכה אותו ליום מלא של הנאה.


כל היום האיר לנו פנים, חוץ ממדוזות שפלשו לחוף הסלע ועקצו אותנו בארסיותן.


היו כ – 25 מתנדבים מקסימים. לחלקם הייתה זו הפעם השנייה לאחר ההנאה והסיפוק שנגרמו להם ביום הים הראשון!


לאחר ההשתוללויות במים, המשחקים בחול, הסנדוויצ'ים, האבטיח והקרטיבים, הגיעה שעת קיפול השמשיות והנסיעה לתיאטרון הערבי – יהודי ביפו. (לא היינו במתנס משום שבשבועיים אלו הוא תפוס).


תר'דנא אכלנו ארוחת צהרים עשירה וטעימה בנוסח יפא, שלאחריה השחקן גבי ארביד הפעיל את הקהל במשחקי תאטרון. זו הייתה חוויה יוצאת מן הכלל: כל הילדים היו על הבמה לבושים בתחפושות תיאטרון ושיחקו בהתאם להנחיותיו של גבי אך בעיקר היה מדהים לראות את המבוגרים שישבו בקהל מזדהים עם ההצגה נותנים רעיונות,צוחקים וקוראים קריאות התלהבות.


לאחר ההצגה הגיע להטוטן (שמו נמר)  אשר הדגים להטוטי ג'אגלינג  והפעיל את הילדים שלא ידעו את נפשם מרוב צחוק ושמחה..


אין מילים לתאר את השמחה שהיום הזה נתן לכולנו: לילדים והוריהם אשר פעם ראשונה חוו ים וישראלים המארחים אותם בידידות וכבוד. למתנדבים ששיחקו , שמרו וחיבקו את הילדים וגם את הוריהם, ולנו המארגנות, שהפעם הכול צלח ללא עכבות.

רחל עמירה וצביה שלום,

תודה לכן על כל עבודת הארגון אשר אני רק יכול לנסות לתאר את היקפה.

היה לי מאד נחמד להשתתף.

אני נכנס עכשיו לתקופת המבחנים שלי, אבל ייתכן ואוכל להצטרף בשבוע האחרון של יולי או שבועות ראשונים של אוגוסט. אשמח לקבל מידע לגבי ימים אלו.

שבוע טוב,

יוני


רחל, עמירה, צביה,

התודה לכן - על היוזמה, על הארגון ועל התוצאה הנפלאה.

הייתה חווייה נהדרת.

דני


Amira and Rachel

Today was really great - one of the best things I've done in a long time!  So thank you very much for giving me this opportunity, and I'd love to come along again next week.  After that one I'll be outside of Israel for a few weeks, but hopefully I'll be able to join in again at the end of July.


Phil


יום ים לילדי בורין בחוף בת ים 10.6.10

אני חושב שהפעילות הזו ברוכה ונכונה. יש מקום להראות גם לפלסטינים את צדדיה היפים של ישראל. השאלה שנשאלת היא האם דאגת להביא גם את ילדי שדרות, נתיבות, קרית שמונה ואחרים אל הים, שאין ביכולתם הכלכלית להגיע לים?

אין לי ספק,צריך לדאוג לפלסטינים, אבל עניי עירך קודמים. .

בברכה

אוהד שקד

*..אז תודה ענקית לכל המתנדבים והתורמים מעם ישראל שאיפשרו לנו את המשהו הזה.


                                                                                                             

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


    שנת 2024 מתחילה בסימן שאלה מדיני - תורמות לטובת חבילות מזון לרמדאן - תעקבו ותתרמו 

bottom of page